© 2017 Hogash.com

Atrakcje

Zapraszamy do korzystania z dodatkowych atrakcji organizowanych
przez Hotel *** Villa Bohema w Kazimierzu Dolnym:

- zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem
- przejażdżka jeepami lub bryczkami po wąwozach
- rejsy statkiem po Wiśle
- DJ z karaoke
- muzyka na żywo
- koncerty organowe w Kościele Farnym
- występy zespołów muzycznych
- wieczory tematyczne z degustacją wina
- pokazy tańca towarzyskiego
- wspólne gotowanie
- grille i ogniska

Wiosenny weekend w Kazimierzu Dolnym

Wiosenne powietrze, pierwsze, ciepłe promienie słoneczne i dłuższe dni zachęcają do wyjazdów weekendowych. Jednym z miejsc, które powinno znaleźć się na mapie weekendowych podróży jest Kazimierz Dolny. Historia tego malowniczego miasta położonego nad Wisłą sięga XI wieku. Znajdują się tutaj liczne obiekty i miejsca zabytkowe. To doskonałe miejsce na spędzenie romantycznego weekendu we dwoje lub z całą rodziną. Baza noclegowa jest tu na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród ofert prywatnych kwater, pensjonatów lub atrakcyjnych hoteli i apartamentów. Kazimierz Dolny jest miastem chętnie odwiedzanym przez rzesze turystów z całego świata, dlatego też warto, szczególnie na weekendy, rezerwować miejsca noclegowe odpowiednio wcześniej.

Podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym koniecznie trzeba odwiedzić oferowane przez miasto atrakcje. Znajdują się tutaj ważne dla kultury renesansowej budynki i zabytkowe obiekty. Przedstawiamy pięć najważniejszych miejsc, które każdy musi zobaczyć spędzając weekend w Kazimierzu Dolnym.

1.    Kazimierzowski Rynek – należy do najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc. W jego centrum stoi zabytkowa, charakterystyczna dla miasteczka studnia. Rynek otoczony jest pięknymi, zabytkowymi kamieniczkami, utrzymanymi w jak najlepszej renesansowej krasie. Tutaj też można zjeść pyszny obiad, wypić dobrą kawę, zjeść smaczne lody czy też kupić symbol Kazimierza, czyli wypiekanego z ciasta kogucika. Po ten wypiek, jak i kazimierzowskie krówki do najlepszych, tradycyjnych cukierni ustawiają się bardzo długie kolejki.
2.    Zespół zamkowy – tworzą ruiny królewskiego zamku z XIV wieku, wznoszące się na nadwiślańskiej skarpie oraz monumentalna baszta. Z góry można podziwiać piękne widoki na całe miasto i rozlewisko Wisły.
3.    Średniowieczna fara – kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja – zachowany w renesansowym styli położony jest na wzgórzu tuż obok rynku. Na szczególną uwagę zasługują rokokowe konfesjonały oraz najstarsze, zachowane w całości w Polsce organy.
4.    Muzeum Nadwiślańskie – usytuowane w zabytkowym renesansowym spichlerzu zbożowym, posiada zbiory ponad 20 tysięcy eksponatów z zakresu historii, przyrody, etnografii, sztuk pięknych oraz rzemiosła artystycznego.
5.    Dzwonnica – zbudowana pod koniec XVII wieku na podwalinach średniowiecznej wieży mieszkalnej, stanowi obecnie miejsce bytowania jedynego w Polsce Muzeum Sztuki Złotniczej. Znajdują się tutaj bogate zbiory m.in. biżuterii, sreber stołowych i wyrobów kościelnych.

TOP